Εκανε και πάλι το… θαύμα του ο Σιδηρόπουλος: Ρεζίλι και στην Ευρώπη! (vid)

Ο Δωδεκανήσιος ρέφερι έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι στο παιχνίδι της Ρεν με την Μπέτις και έγινε διεθνώς ρεζίλι.

Σε γκάφα ολκής υπέπεσε ο Τάσος Σιδηρόπουλος στον αγώνα της Ρεν με την Μπέτις για τους «32» του Europa League.

Ο Δωδεκανήσιος ρέφερι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι σε βουτιά του Σαρ και έγινε διεθνώς ρεζίλι! O παίκτης της γαλλικής ομάδας «βούτηξε» στην περιοχή της Μπέτις, με τον διεθνή διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

Η απόφαση του Σιδηρόπουλου προκάλεσε την οργή των ανθρώπων της Μπέτις, καθώς όπως φαίνεται ξεκάθαρα και από το ριπλέι ο Γκουαρδάδο βρήκε μόνο την μπάλα! Ο Σιδηρόπουλος, ωστόσο, έκανε και πάλι το… θαύμα του, δίνοντας πέναλτι υπέρ της Ρεν και την ευκαιρία στη γαλλική ομάδα να κάνει το 3-1.

Μία ακόμα τραγική διαιτησία από τον νησιώτη ρέφερι, ο οποίος πριν από λίγες ημέρες είχε δώσει ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ στον αγώνα του Κυπέλλου με τον Ατρόμητο. Ο Αλμπάνης είχε ανατραπεί εκτός περιοχής, αλλά ο Σιδηρόπουλος είχε δώσει πέναλτι. Ο… κορυφαίος έγινε και πάλι viral σε όλη την Ευρώπη.