Οι γκολάρες των Ούμπιντες και Μανούσου απέναντι στην Ντουνάισκα (vids)

Εντυπωσιακός ο Ατρόμητος στην Σλοβακία, προηγείται στο ημίχρονο της Ντουνάισκα με 2-1, χάρη στα πανέμορφα γκολ των Ούμπιντες και Μανούσου.

Με γκολ των Ούμπιντες και Μανούσου ο Ατρόμητος προηγείται στην Σλοβακία με 2-1 της Ντουνάισκα Στρέντα στον πρώτο αγώνα του β’ προκριματικού γύρου του Europa League.

Στο 20’ ο Βέλλιος άνοιξε την μπάλα στον Ούμπιντες, αυτός σούταρε, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς, αλλά ο Αργεντινός κυνήγησε τη φάση και με ένα φανταστικό βολέ νίκησε τον πορτιέρο των γηπεδούχων, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του Περιστερίου.

Στο 35’ η Ντουνάισκα ισοφάρισε σε 1-1 με ένα πανέμορφο γκολ από τον Κρίστοφερ Βίντα, αλλά ο Ατρόμητος πέτυχε και δεύτερο γκολ πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 43’ ο Ούμπιντες έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Βέλλιος δεν μπόρεσε να σουτάρει, αλλά πιο πίσω βρισκόταν ο Μανούσος. Ο έμπειρος επιθετικός με σουτ πάνω στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γέντλιτσκα και έκανε το 2-1.