Δύο γκολ ο Παυλίδης, τεσσάρα η Βίλεμ

Η ολλανδική ομάδα επικράτησε με 4-0 της Χέρακλες, με τον διεθνή επιθετικό να πετυχαίνει δύο γκολ.

Με τον Βαγγέλη Παυλίδη να βρίσκεται σε μεγάλη μέρα και να σκοράρει δύο γκολ, η Βίλεμ επικράτησε με 4-0 της Χέρακλες για τη δεύτερη αγωνιστική της Eredivisie και πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο διεθνής επιθετικός άνοιξε το σκορ με φανταστικό σουτ στο 46’, με τους Σαγκλάμ και Γεμπόα σε δύο λεπτά (50’ και 52’) να εκτοξεύουν το σκορ στο 3-0. Στο 84’ ο Παυλίδης σκόραρε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Από εκεί και πέρα, ισόπαλο έληξε το  παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής ανάμεσα στην Φέγενορντ και την Τβέντε, οι οποίες έμειναν στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό με τον Τσέρνι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 29’ με τον Μπερχάους.