Σώθηκε στο φινάλε η Αϊντχόφεν (2-2)

Η Αϊντχόφεν που είναι στον όμιλο του ΠΑΟΚ στο Europa League γλίτωσε την ήττα στο τέλος κόντρα στη Χέρενφεϊν και αναδείχτηκε ισόπαλη με 2-2.

Σώθηκε στο τέλος η Αϊντνχόφεν που με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγε με την ισοπαλία 2-2 από την έδρα της Χέρενφεν που κατάφερε να πέτυχε την ανατροπή στο προβάδισμα της PSV από το πρώτο ημίχρονο.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον όμιλο του Europa League, που μάλιστα με το διπλό επί της Γρανάδα εξασφάλισε την πρόκριση στους «32» της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης, τα βρήκε σκούρα στο ολλανδικό πρωτάθλημα και γλίτωσε τον βαθμό στα τελευταία λεπτά.

Πιο συγκεκριμένα, η PSV άνοιξε το σκορ με τον Μάριο Γκέτσε στο 28′ αλλά στη συνέχεια άρχισε η κατάρρευση με τη Χέρενφεν να πετυχαίνει την ολική ανατροπή. Ο Βέερμαν στο 69′ και ο Φαν Μπέργκεν στο 78′ διαμόρφωσαν το 1-1 και 2-1 αντίστοιχα. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Αϊντνχόφεν έσωσε το βαθμό με τον Πιρόε να κάνει το 2-2.