Ο Εμμανουηλίδης «αγοράζει» την παραμονή του στην Ολλανδία (vid)

Το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Φορτούνα Σιτάρντ πέτυχε ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης.

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης πέτυχε το παρθενικό του τέρμα με την τρέχουσα ομάδα του, Φορτούνα Σιτάρντ, στο χθεσινό εντός έδρας παιχνίδι με την Εμέν, για το πρωτάθλημα της Eredivisie

Ο Έλληνας επιθετικός βρέθηκε με την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή, πέρασε τον αντίπαλο του και ισοφάρισε σε 1-1, στο 85′, για τον σύλλογο του. Ο ίδιος είχε περάσει αλλαγή στο 58ο λεπτό του αγώνα, δικαιώνοντας τον προπονητή για την επιλογή του.

Η μάλλον θα το είχε πραγματοποιήσει, αν δεν είχε κάνει πέντε λεπτά αργότερα, στον αντίπαλο του, το πέναλτι το οποίο έδωσε ξανά προβάδισμα στην Εμέν, η οποία σκόραρε και τρίτη φορά λίγο πριν το τελικό σφύριγμα.

Υπενθυμίζεται ότι ο Εμμανουηλίδης αγωνίζεται στην ολλανδική ομάδα με δανεισμό από τον Παναθηναϊκό και για την αγορά του, πρέπει να καταβληθεί μια μικρή ρήτρα εξαγοράς.