Χαμός στην Σάλτσμπουργκ!

Σοκ στην αυστριακή ομάδα, που ανακοίνωσε 15 κρούσματα κορωνοϊού.

Συναγερμός στην Σάλτσμπουργκ, με την αυστριακή ομάδα να ανακοινώνει 15 κρούσματα κορωνοϊού, χωρίς, όμως, να διευκρινίζει πόσα από τα θετικά δείγματα που ανιχνεύθηκαν ανήκουν σε ποδοσφαιριστές.

Οπως αναφέρουν οι Αυστριακοί, στα τελευταία τεστ Covid-19 που πραγματοποιήθηκαν υπήρξαν 15 κρούσματα, τα οποία έχουν απομονωθεί, ενώ τονίζουν ότι τις επόμενες ημέρες θα υπάρξουν και νέα τεστ, προκειμένου να φανεί εάν υπάρχει μεγαλύτερη διασπορά. Οι προπονήσεις έχουν διακοπεί και η αυστριακή ομάδα βρίσκεται σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, σε μια πολύ δύσκολη χρονική περίοδο, που κρίνονται οι στόχοι της φετινής σεζόν.

Όλα αυτά λίγες ημέρες μετά την σπουδαία εμφάνιση απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου για τους «16» του Champions League, σε ένα ματς που η Σάλτσμπουργκ άγγιξε τη νίκη, αλλά οι Βαυαροί κατάφεραν να ισοφαρίσουν στα τελευταία λεπτά (1-1) και να πάρουν προβάδισμα πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού, που θα πραγματοποιηθεί στην Γερμανία.

Η ρεβάνς των δύο ομάδων είναι προγραμματισμένη για τις 8 Μαρτίου.