Ασταμάτητη η Νότιγχαμ: Στους «8» του FA Cup και τώρα… Τσιμίκας

Μεγάλες στιγμές ζει η Νότιγχαμ Φόρεστ! Απέκλεισε τη Χάντερσφιλντ (2-1) και έκλεισε... ραντεβού με τη Λίβερπουλ του Τσιμίκα στους «8» του FA Cup.

Το θαύμα συνεχίζεται για τη Νότιγχαμ Φόρεστ! Μετά την Άρσεναλ και τη Λέστερ, η ομάδα του Στιβ Κούπερ έριξε νοκ άουτ και τη Χάντερσφιλντ (2-1), σφραγίζοντας το εισιτήριο για τα προημιτελικά του FA Cup.

Μετά και την αποψινή πρόκριση, η Νότιγχαμ έκλεισε… ραντεβού με τον Τσιμίκα στους «8» της διοργάνωσης. Η ομάδα του Στιβ Κούπερ θα διασταυρώσει τα ξίφη της με τη Λίβερπουλ.

Μάλιστα, η Φόρεστ απέκλεισε με ανατροπή τη Χάντερσφιλντ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ με τον στόπερ Λις, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουν… τούμπα το ματς πριν το ημίχρονο.

Στο 29′ ο Στάριτς ισοφάρισε για την ομάδα του Στιβ Κούπερ, με τον Γέιτς να γράφει με κεφαλιά το 2-1 στο 37ο λεπτό.

Μεγάλες στιγμές για τη Νότιγχαμ, που θα υποδεχθεί την αρμάδα του Γιούργκεν Κλοπ στο «City Ground».

Αναλυτικά τα ζευγάρια των προημιτελικών:
1. Κρίσταλ Πάλας – Έβερτον

2. Νότιγχαμ Φόρεστ – Λίβερπουλ

3. Μίντλεσμπρο – Τσέλσι

4. Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Σίτι

Σημειώνεται πως οι τέσσερις νοκ-άουτ αναμετρήσεις είναι προγραμματισμένες να διεξαχθούν το διήμερο 19-20 Μαρτίου.