Ασταμάτητος Γιακουμάκης: Σκόραρε ξανά με τη Σέλτικ (vid)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει να «πυροβολεί» τα αντίπαλα δίχτυα με τη φανέλα της Σέλτικ, σκοράροντας για ακόμα μια φορά ερχόμενος από τον πάγκο.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης, εξελίσσεται σε άνθρωπο για όλες τις δουλειές στη Σέλτικ. Ο Έλληνας επιθετικός είτε ξεκινάει ως βασικός, είτε μπαίνει ως αλλαγή, δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Έτσι και στην αναμέτρηση των «Κελτών» κόντρα στη Χάρτς, πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 72ο λεπτό και στο 90+4′ έγραψε το τελικό 2-0 για την ομάδα του, (το σκορ είχε ανοίξει ο βασικός επιθετικός, Κιόγκο Φουρουχάσι, στο 13′).

Με αυτό το γκολ ο Γιακουμάκης κρατάει τους αριθμούς του σε εξαιρετικά επίπεδα, έχοντας 19 γκολ σε 33 αναμετρήσεις και μετράει πλέον ένα γκολ ανά 81 αγωνιστικά λεπτά.