Λέστερ – Κάρντιφ 2-1: Το απόλυτο των νικών για τις «Αλεπούδες» στο ντεμπούτο του Σιώπη

Η Κάρντιφ έφυγε ηττημένη (2-1) από το «King Power» κόντρα στη Λέστερ με γκολ του Κασάντεϊ στις καθυστερήσεις, στο ντεμπούτο του Μανώλη Σιώπη.

Με ήττα συνοδεύτηκε του ντεμπούτο του Μανώλη Σιώπη στην Αγγλία και την Championship. Περίπου 24 ώρες μετά την ανακοίνωση του από την Κάρντιφ, ο διεθνής αμυντικός χαφ φόρεσε για πρώτη φορά την φανέλα της νέας του ομάδας, καθώς μπήκε αλλαγή στο 61ο λεπτό στην ήττα από τη Λέστερ στο «King Power Stadium» με 2-1.

Η Λέστερ προηγήθηκε στο 36ο λεπτό με τον Μάρκαλ Μαντιβαντούα, με την Κάρντιφ να ισοφαρίζει πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 45+1′ με τον Άαρον Ράμσεϊ. Οι «Αλεπούδες» ωστόσο δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και την ύστατη ώρα ο Κασάντεϊ πέτυχε το γκολ της νίκης στο 90+2′.

Στην αρχική ενδεκάδα της Κάρντιφ ήταν ο Δημήτρης Γούτας, ο οποίος αγωνίστηκε για 77 λεπτά.

Η Λέστερ έχει 3/3 στην Championship, ενώ η Κάρντιφ μέχρι στιγμής έχει έναν βαθμό.