Nέα ήττα για την Αμπερντίν μετά τον ΠΑΟΚ (2-0)

Η Αμπερντίν βρίσκεται σε... κρίση, κάτι που αποδείχθηκε ξανά, μετά τη νέα της ήττα με σκορ 2-0 από την Κιλμάρνοκ.

Μια ακόμη ήττα γνώρισε σήμερα η Αμπερντίν στην έδρα της Κιλμάρνοκ με 2-0, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σκωτίας, και υποχώρησε ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League ήταν ξανά κακή και παρέμεινε στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά πως βρίσκεται σε κακή κατάσταση.

Η Κιλμάρνοκ μπόρεσε να προηγηθεί σε κομβικό σημείο στη συνάντηση, αφού ο Κάιλ Βασέλ έκανε το 1-0 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι φυλούσαν ακόμα ένα γκολ στο δεύτερο μέρος, με τον Μάρλεϊ Γουότκινς στο 64′ να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Ο Μπάρι Ρόμπσον χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Ρος, Γένσεν, Ρούμπεζιτς, Γκάρτενμαν, ΜακΚένζι (46′ Ντάνκαν), Σίνιε (56′ Πολβάρα), Μπάρον (56′ Κλάρκσον), Ντέβλιν, ΜακΓκραθ (71′ Σόκλερ), Ντουκ, Μιόφσκι.