Νίκη κορυφής για την Σανκτ Πάουλι με σκόρερ τον Σάλιακα (2-0,vid)

Ο Μανώλης Σάλιακας σκόραρε στην νίκη της Σανκτ Πάουλι επί της Χέρτα Βερολίνου (2-0), και παρέμεινε στην κορυφή της Bundesliga 2

H Σανκτ Πάουλι επικράτησε με 2-0 της Χέρτα Βερολίνου για την 25η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, ούσα +5 από την δεύτερη Χόλσταϊλ Κίεν.

Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Μανώλης Σάλιακας, ο οποίος άνοιξε το σκορ κόντρα στους Βερολινέζους. Ο 27χρονος δεξιός μπακ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0 στο 16ο λεπτό για την πρωτοπόρο της κατηγορίας, με τον Έλληνα άσο να γίνεται αλλαγή στο 77′ από τον Ρίτζκα.

Ο πρώην παίκτης των ΠΑΣ Γιάννινα και Λαμίας, έχει αγωνιστεί μέχρι στιγμής 28 φορές φέτος κι έχει απολογισμό δύο γκολ και  μία ασίστ σε 2.211 αγωνιστικά λεπτά.

Για την Χέρτα Βερολίνου πέρασε στο 66ο λεπτό ο Ανδρέας Μπουχαλάκης.