Απέναντι στη Ρεάλ ήταν Γιουνάιτεντ (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο νίκησε 2-1 τη Ρεάλ Μαρδίτης για το International Champions Cup.

Αρκετά γρήγορα φαίνεται πως ξεπέρασε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τη (φιλική μεν) 4άρα από τη Λίβερπουλ καθώς σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι για το International Champions Cup νίκησε με 2-1 τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Τα πάντα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο όπου η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ των Σάντσες στο 18′ με όμορφο πλασέ στην κίνηση και Ερέρα στο 27′ με ωραίο σκαστό σουτ με τη Ρεάλ να μειώνει σε 2-1 με κοντινή προβολή του Μπενζεμά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν οι αλλαγές με τον ρυθμό να πέφτει και να μένει το 2-1.