Αμιάν – Λυών 0-2

Η Λυών επικράτησε με 2-0 στην έδρα της Αμίαν και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γαλλίας. Πέραν και οι Μπαστιά και Βιτρ.

Η Λυών επικράτησε εύκολα εκτός έδρας της Αμιάν με 2-0 και πήρε αυτή την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γαλλίας.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τα δύο τους γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ντεμπελέ να ανοίγει το σκορ στο 28ο λεπτό, ενώ ο Ντουμπουά επτά λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 υπέρ της ομάδας του.

Στο 45′ η Λυών έμεινε με 10 παίκτης λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας του Μαρσάλ, ωστόσο κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της σκορ με σχετική ευκολία μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Στα άλλα 2 παιχνίδια του Κυπέλλου, Μπαστιά και Βιτρ πέρασαν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, μετά τις νίκες τους επί των Νοϊσί με 2-1 και Χάβρης με 3-0 αντίστοιχα.