Τα γκολ του Φίτεσε-Άγιαξ (vids)

Η Φίτεσε προηγήθηκε με γκολ του Μπέρο στο 13', ενώ στο 30' ισοφάρισε για τον Άγιαξ ο Φαν Ντε Μπέεκ. Το σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου παραμένει στο 1-1.

Ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, Άγιαξ, άρχισε σήμερα τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα Ολλανδίας κόντρα στη Φίτεσε.

Το σκορ αυτή τη στιγμή είναι στο 1-1 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με γκολ του Μπέρο στο 13′. Ο Καραβάεβ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά ο Μπέρο έπιασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Σουρς και κατέληξε στα δίχτυα του Άγιαξ. Ο Ονανά με την πορεία που πήρε η μπάλα μπερδεύτηκε και δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Το 1-1 για τον Αίαντα έγινε στο 30′ με σκόρερ τον Φαν Ντε Μπέεκ με εξαιρετικό τελείωμα.