Ο Φαλκάο σκόραρε στο ντεμπούτο του με την Γαλατασαράι (vid)

Ο Ραναταμέλ Φαλκάο χρειάστηκε μόλις 38 λεπτά για να πετύχει το πρώτο του γκολ με τη Γαλατασαράι στο παιχνίδι με την Κασίμπασα, το οποίο ήταν και το μοναδικό της αναμέτρησης.

Ο Ρανταμέλ Φαλκάο σκόραρε στο ντεμπούτο του με τη Γαλατασαράι, διαμορφώνοντας το 1-0 στο 38ο λεπτό, γκολ το οποίο ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην «Τσιμ Μπομ».

Ο Κολομβιανός γνώρισε ανεπανάληπτη υποδοχή από τους φιλάθλους, κατά την άφιξή του στην Κωνσταντινούπολη και θέλει από την μεριά του να δικαιώσει τις προσδοκίες απόκτησής του.

Το γκολ που πέτυχε ο 33χρονος άσος βέβαια ήρθε με την βοήθεια της τύχης και συγκεκριμένα, έπειτα από την παρέμβαση αμυντικού της Κασίμπασα. Παρόλα αυτά χρεώθηκε στον Φαλκάο, με τον Κολομβιανό να πανηγυρίζει το «παρθενικό» του τέρμα με την «Τσιμ Μπομ» και παράλληλα να δίνει τη δεύτερη νίκη στην ομάδα του.