Γκολ και ασίστ ο Μπακασέτας, στην κορυφή η «ελληνική» Αλάνιασπορ

Ο Τάσος Μπακασέτας ήταν εξαιρετικός στη νίκη Αλάνιασπορ επί της Ρίζεσπορ που την έφερε ξανά στην κορυφή του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η Αλάνιασπορ  αποτελεί την έκπληξη του τουρκικού πρωταθλήματος, έχοντας έντονο το ελληνικό στοιχείο.

Στο παιχνίδι κόντρα στην Ρίζεσπορ, ο Τάσος Μπακασέτας ήταν εξαιρετικός δείχνοντας ηγετικά στοιχεία. Σκόραρε ένα γκολ και έδωσε μία ασίστ στο τελικό 5-2 της πρωτοπόρου πλέον Αλάνιασπορ!

Εκτός από τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ στην σύνθεση της σημερινής αναμέτρησης συνυπήρχαν τρεις ακόμα Έλληνες ποδοσφαιριστές.

Οι Δημήτρης  Χατζηισαΐας, Μανώλης Σιώπης και Γιώργος Τζαβέλλας βρίσκονταν στην ενδεκάδα στην άνετη επικράτηση της ομάδας τους.

Κοινό στοιχείο των τεσσάρων Ελλήνων η συμμετοχή τους με την φανέλα του Πανιωνίου!

Στην αγωνιστική παρουσία του Μπακασέτα, ο διεθνής μέσος «σέρβιρε» την τέταρτη φετινή του ασίστ (δεύτερος στην σχετική κατηγορία σε όλο το πρωτάθλημα) για το 1-0 στο 16ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51′ σημειώθηκε ένα γκολ αλά… ελληνικά! Ο Τζαβέλλας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μπακασέτας με ένα «ξερό» σουτ έκανε το 3-0.