Σκόραρε ο Πόνσε στη νίκη της Σπαρτάκ και έφτασε τα 9 γκολ φέτος (vid)

Ο Εζέκιελ Πόνσε σκόραρε στη νίκη της Σπαρτάκ Μόσχας με 3-1 στην έδρα της Όρενμπουργκ. Δείτε πόσα γκολ και λεπτά συμμετοχής έχει φέτος ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ.

Ο Εζέκιελ Πόνσε βοήθησε τα μέγιστα, ούτως ώστε η Σπαρτάκ Μόσχας να επικρατήσει εκτός έδρας με σκορ 3-1 της Όρενμπουργκ και να ανέβει στην 8η θέση της βαθμολογίας με 28 πόντους.

Ο πρώην άσος της ΑΕΚ πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 44′ και από εκεί άρχισε η αντεπίθεση της ομάδας της Μόσχας, η οποία έφτασε τελικά στη νίκη.

Ο Αργεντινός επιθετικός είχε αγωνιστεί στην ΑΕΚ τη σεζόν 2018-19 ως δανεικός από τη Ρόμα και πλέον αγωνίζεται με την κόκκινη φανέλα της Σπαρτάκ. Μέχρι τώρα, ο Πόνσε σε 26 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις μετράει 9 γκολ και 1.691 λεπτά συμμετοχής.

Πιο συγκεκριμένα, στο πρωτάθλημα έχει 4 γκολ σε 19 ματς, Κύπελλο Ρωσίας 3 τέρματα σε ισάριθμες συμμετοχές και στα προκριματικά του Europa League 2 γκολ σε 4 ματς.

Με λίγα λόγια, ο Πόνσε έχει σκοράρει σε όποια διοργάνωση έχει αγωνιστεί φέτος.