Σκόραρε ξανά ο Διαμαντάκος (vid)

Ο Ελληνας επιθετικός σκόραρε το πρώτο γκολ της Σανκτ Πάουλι στο 2-1 επί της Αουε.

Φαρδιά – πλατιά έβαλε την υπογραφή του στη νίκη της Σανκτ Πάουλι κόντρα στην Αουε ο Δημήτρης Διαμαντάκος, με τον διεθνή επιθετικό να σκοράρει το γκολ με το οποίο η ομάδα του άνοιξε το σκορ απέναντι στους φιλοξενούμενους.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος με πολύ ωραία προσπάθεια μετά από λάθος της αντίπαλης άμυνας στο 22ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Αουε, στο παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 31ης ημέρας για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας στη Γερμανία και ήταν από τους βασικούς πρωταγωνιστές στη νίκη της ομάδας του με 2-1.

Μάλιστα ο Διαμαντάκος είχε την ευκαιρία να πετύχει ένα ακόμη γκολ, αλλά το πέναλτι που ανέλαβε να εκτελέσει στο 45ο λεπτό αποκρούστηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Αυτό ήταν το 11ο φετινό γκολ για τον 27χρονο επιθετικό, σε 20 συμμετοχές, ο οποίος επιβεβαίωσε για ένα ακόμη ματς πως διανύει περίοδο αγωνιστικής φόρμας.