Με νίκες προχώρησαν Τρίκαλα και Βέροια, έχασε έδαφος η Καβάλα

Τα Τρίκαλα επικράτησαν 3-0 της Ιεράπετρας και βρέθηκαν με +4 στην κορυφή της Football League, η Βέροια νίκησε 2-0 την Καλαμάτα και ακολουθεί, ενώ η Καβάλα ηττήθηκε 2-0 από τη Νίκη Βόλου, μένοντας πίσω.

Τρίκαλα-ΟΦ Ιεράπετρας 3-0

Σε ένα ματς όπου τα Τρίκαλα ήταν ανώτερα από την αρχή μέχρι το τέλος, άργησαν να «κεφαλαιοποιήσουν» την υπεροχή τους, αλλά μετά την αποβολή του Μπάμπη στο 59′ από μεριάς Κρητικών, έφτασαν σε μια εύκολη νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Σταματής στο 61, το 2-0 σημείωσε ο Παλάεζ στο 68′, με τον ίδιο παίκτη να κλείνει το δείκτη του σκορ στο 77′.

Με τη νίκη αυτή οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην κορυφή, φτάνοντας στο +4 από την δεύτερη θέση και την Βέροια.

Βέροια-Καλαμάτα 2-0

Η Βέροια επιβλήθηκε 2-0 της Καλαμάτας με δύο γκολ του Πασά, ένα σε κάθε ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε ο Έλληνας επιθετικός στο 19′, με τον ίδιο παίκτη να γράφει το 2-0 στο 75′.

Η Βέροια έπιασε τους 18 βαθμούς και άφησε πίσω της και στην 4η θέση την Καβάλα.

Νίκη Βόλου-Καβάλα 2-0

Οι Βολιώτες προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με γκολ του Γκαρσία, με τον ίδιο παίκτη να κάνει στο 55′ το 2-0.

Με τη νίκη αυτή οι γηπεδούχοι πέρασαν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν έδαφος στην μάχη της ανόδου.

Ένωση Ασπροπύργου-Ιάλυσος 2-0

Ο Ασπρόπυργος επιβλήθηκε 2-0 του Ιάλυσου με το γκολ του Πίντο στο 15′, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στον «πάτο» της βαθμολογίας.