Ο Μανωλάς «διόρθωσε» το λάθος του με μαγική ασίστ (vid)

Ο Κώστας Μανωλάς έκανε μια λάθος πάσα στο παιχνίδι της Σάρτζα με την Αλ Τζαζίρα και η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ, λίγα λεπτά αργότερα ωστόσο με μια καταπληκτική μπαλιά «σέρβιρε» το γκολ της ισοφάρισης και «διόρθωσε» το λάθος του.

Με περίεργο τρόπο εξελίχθηκε για τον Κώστα Μανωλά η εκτός έδρας αναμέτρηση της Σάρτζα με την Αλ Τζαζίρα, καθώς μέσα σε διάστημα λίγων λεπτών είχε μια λάθος πάσα που οδήγησε την ομάδα το στο να δεχτεί γκολ και μια καταπληκτική ασίστ στο τέρμα της ισοφάρισης.

Συγκεκριμένα στο 28ο λεπτό και με το σκορ στο 1-1 ο Έλληνας στόπερ έκανε κακό γύρισμα προς τα πίσω και ο Αλί Μαμπκχούρτ βγήκε σε θέση τετ α τετ κι έκανε το 2-1. Ακριβώς ένα λεπτό αργότερα ωστόσο, ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, έβγαλε μια μπαλιά ακριβείας, πίσω από το κέντρο και ο Κάιο Λούκας ισοφάρισε σε 2-2.

Για την ιστορία, η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε ισόπαλη με σκορ 3-3, με την ομάδα του Μανωλά να είναι στην κορυφή με 13 βαθμούς έχοντας 4 νίκες και 1 ισοπαλία.