Ο Μανωλάς νίκησε τον Ταχτσίδη στο ντεμπούτο τους στα ΗΑΕ (vid)

Η Σάρτζα του Κώστα Μανωλά νίκησε με 3-0 την Κορφακάν του Παναγιώτη Ταχτσίδη με τους δύο Έλληνες να κάνουν το ντεμπούτο τους στα ΗΑΕ.

Ελληνικό «εμφύλιο» είχε σήμερα στο πρωτάθλημα των ΗΑΕ αφού η Σάρτζα του Κώστα Μανωλά αντιμετώπιζε την Κορφακάν του Παναγιώτη Ταχτσίδη.

Η ομάδα του πρώην στόπερ του Ολυμπιακού νίκησε με 3-0 με τον Μανωλά, που αγωνίστηκε για 75 λεπτά να έχει μάλιστα και συμμετοχή στο δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Το σκορ άνοιξε στο ο Κάιο Λούκας στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο 49΄ο Μανωλάς με κεφαλιά προκάλεσε την επέμβαση του αντιπάλου τερματοφύλακα και με ριμπάουντ του Λουανζίνιο έγινε το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Πιάνιτς.

Από την άλλη πλευρά ο Ταχτσίδης πέρασε στον αγώνα με την έναρξη του 2ου μέρους για τους φιλοξενούμενους.

Έτσι η Αλ Σαρτζά διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 4/4, ενώ η Κορφακάν στην προτελευταία θέση με ένα βαθμό.