Τριάρα της Ατλέτικο στην μικτή MLS (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε με 3-0 στο Ορλάνδο, της ομάδας των αστεριών του MLS με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζοάο Φέλιξ. Ζλάταν και Ρούνεϊ δεν μπόρεσαν να προβάλουν αντίσταση.

Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και Γουέιν Ρούνεϊ ηγήθηκαν της ομάδας αστέρων του MLS που αντιμετώπισε την Ατλέτικο Μαδρίτης στο Ορλάντο, ωστόσο η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε επικράτησε με 3-0 έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζοάο Φέλιξ.

Η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής και οι Μαδριλένοι δεν είχαν πρόβλημα να φτάσουν στη νίκη λίγες μέρες μετά το επικό 7-3 κόντρα στην Ρεάλ..

Ο Γιορέντε στο 43′ άνοιξε το σκορ με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή ύστερα από όμορφη συνεργασία.

Τα υπόλοιπα δύο γκολ μπήκαν στο φινάλε του ματς και είχαν πρωταγωνιστή τον Ζοάο Φέλιξ. Ο νεαρός άσος με δυνατό σουτ στο 85′ έκανε το 2-0 ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε την ασίστ στον Ντιέγκο Κόστα που έγραψε το 3-0.