Καταιγιστική η ΑΕΚ : 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο! (vids)

Ο Βόλος προηγήθηκε 1-0 στο ΟΑΚΑ με τον Δουβίκα, αλλά η ΑΕΚ πέτυχε τέσσερα γκολ από το 25’ έως το 36’ και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 4-1.

Με πέναλτι του Ολιβέιρα στο 36’, η ΑΕΚ έκανε το 4-1 στο παιχνίδι με τον Βόλο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Νταντσένκο έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Λιβάι τσίμπησε την μπάλα, ο Τσοκάνης τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Πορτογάλος επιθετικός ανέλαβε την εκτέλεση, δεν λάθεψε απέναντι στον τερματοφύλακα του Βόλου και έκανε το 4-1 για την Ενωση, η οποία στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστική και πέτυχε τέσσερα γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν στο 14’ με τον Δουβίκα, αλλά στη συνέχεια η ΑΕΚ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ και έφερε τα πάνω κάτω. Στο 25’ ο Μάνταλος ισοφάρισε σε 1-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τάνκοβιτς έκανε το 2-1 για την Ενωση. Στο 32’ ο Σουηδός σκόραρε για δέυτερη φορά στο παιχνίδι και έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του, με τον Ολιβέιρα στο 36’ να διαμορφώνει το 4-1 του πρώτου ημιχρόνου.