Ουέσκα – Βιγιαρεάλ 0-0 : Μοιρασιά με δυο… χαμένους στο «Αλκοράθ»

Ουέσκα και Βιγιαρεάλ έμειναν στο 0-0, ένα αποτέλεσμα που δεν εξυπηρετεί καμία από τις δυο ομάδες.

Εχασαν και οι δύο στο «Αλκοράθ».

Η Ουέσκα υποδέχθηκε τη Βιγιαρεάλ, με το τελικό 0-0 να μην εξυπηρετεί καμία ομάδα. Από τη μια, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στον πάτο της βαθμολογίας με μόλις 13 βαθμούς, ενώ από την άλλη το «κίτρινο υποβρύχιο» με αυτό το αποτέλεσμα, κινδυνεύει να μείνει εκτός τετράδας.

Στο 15ο λεπτό το γυριστό σουτ του Μαφέο πέρασε λίγο έξω ενώ στο 18΄και στο 19’, τα σουτ των Πένια και Παρέχο, κόντραραν σε σώματα.

Στο 42ο λεπτό ο Μπάκα πάτησε περιοχή από αριστερά και τελείωσε τη φάση με σουτ ραμπόνα, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Άλβαρο.

Οι δυο ομάδες σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, με την… μπίλια να κάθεται στην ισοπαλία.

ΟΥΕΣΚΑ: Άλβαρο Φερνάντεθ, Πουλίδο, Σεοάνε, Σίλβα (83’ Λουϊζίνιο), Σιόβας, Γκαλάν, Μαφέο (74’ Πέδρο Λόπεθ), Οντιβέρος (57’ Σέρχιο Γκόμεθ), Ντουμπιά, Οκαζάκι (57’ Μιρ), Εσκρίτσε (57’ Ρίκο)

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Αλμπιόλ, Τόρες, Φούνες Μόρι (84’ Φερ Νίνιο), Καπού (75’ Κοκλέν), Παρέχο, Μόι Γκόμεθ, Πένια, Τριγέρος (62’ Πίνο), Πεδράθα (74’ Εστουπινιάν), Μπάκα (62’ Αλκάθερ)