Αντσελότι – «Το πέναλτι ήταν καθαρό»

Ο Κάρλο Αντσελότι πήρε θέση για τα όσα λέγονται σχετικά με το πέναλτι που καταλογίστηκε υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης στο παιχνίδι με τη Βαλένθια.

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 4-1 της Βαλένθια στο«Σαντιάγκο Μπερναμπέου» για την 20η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η «Βασίλισσα» άνοιξε το σκορ δύο λεπτά πριν από την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η Βαλένθια ωστόσο αμφισβήτησε την απόφαση του διαιτητή, χρησιμοποιώντας το «La Casa de Papel» και μιλώντας για κλοπή στην Μαδρίτη, με τον Κάρλο Αντσελότι να παίρνει θέση για το ζήτημα.

Ο Ιταλός τεχνικός της Ρεάλ τόνισε στις δηλώσεις του πως δεν υπάρχει καμία αμφιβολία όσον αφορά την παράβαση, καθώς είναι ξεκάθαρο πέναλτι: « «Δεν ξέρω τι να πω για αυτά τα σχόλια. Ήταν καθαρό πέναλτι για μένα. Είναι αλήθεια πως σκοράραμε με πέναλτι και αυτό μας βοήθησε σημαντικά. Αλλά παίξαμε καλά και αξίζαμε την νίκη», ανέφερε χαρακτηριστικά.