Μπαρτσελόνα: Απέφυγε τη θλάση ο Αραούχο

Ο Ρόναλντ Αραούχο απέφυγε τα χειρότερα, καθώς στις εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε έδειξαν ότι έχει υποστεί ένα τράβηγμα και όχι θλάση.

Ο κεντρικός αμυντικός της Μπαρτσελόνα Ρόναλντ Αραούχο φαίνεται πως στάθηκε τυχερός μέσα στην ατυχία του, καθώς στην ισοπαλία με 2-2 με την Εσπανιόλ τραυματίστηκε και αποχώρησε από την αναμέτρηση στο ημίχρονο.

Ο Αραούχο ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις στις αριστερή γάμπα και αυτό ανάγκασε τον Τσάβι να τον αντικαταστήσει στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Οι εξετάσεις που έκανε σήμερα έδειξαν πως απέφυγε τη θλάση και έχει ένα τράβηγμα, το οποίο δεν θα τον κρατήσει πάντως πολλές μέρες εκτός δράσης.

Πάντως σε πρώτη φάση, είναι εξαιρετικά αμφίβολος για το ματς της Πέμπτης με τη Νάπολι στο «Καμπ Νου» για το Europa League. Ο 22χρονος Ουρουγουανός είναι ο πιο αξιόπιστος αμυντικός της φετινής Μπαρτσελόνα μετρώντας 26 συμμετοχές και 3 γκολ.