Mατσάρα στο «Σαν Σεμπαστιάν» με νικήτρια τη Ρεάλ Σοσιεδάδ (4-3)

Ένα εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στη Βασκονία, με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ να επικρατεί της Χετάφε με σκορ 4-3.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ πάλεψε και τελικά κατάφερε να λυγίσει τη σθεναρή αντίσταση της Χετάφε, παίρνοντας δύσκολα τη νίκη με 4-3, για την 6η αγωνιστική της La Liga.

Οι Βάσκοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Κούμπο μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν την πρωτοπορία με τα γκολ των Αλενιά (39′) και Μαγιοράλ (45’+).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέδρασαν και έφθασαν στη νίκη με τα γκολ των Ογιαρθάμπαλ (61′, 88′) και Μέντες (67′), με τον Λατάσα να μειώνει απλά στο τελικό σκορ στις καθυστερήσεις. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 6ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της La Liga: