Άνοιξε λογαριασμό με τη Ρεάλ ο Αζάρ (vid)

Το πρώτο του γκολ με τα χρώματα της Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχε ο Εντέν Αζάρ, κάνοντας το 2-0 απέναντι στη Γρανάδα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Στη συνέντευξη Τύπου πριν την αναμέτρηση, ο Ζινεντίν Ζιντάν εξέφρασε την απεριόριστη εμπιστοσύνη του προς το πρόσωπο του Εντέν Αζάρ και ο Βέλγος δεν άργησε να του το ανταποδώσει.

Στο παιχνίδι απέναντι στη Γρανάδα, ο 28χρονος αστέρας κατάφερε να πετύχει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της «βασίλισσας», διαμορφώνοντας το 2-0 λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου.

Τα λάθη των φιλοξενούμενων στο χώρο του κέντρου έδωσαν την ευκαιρία στον Μπενζεμά να κλέψει τη μπάλα, εκείνος έδωσε στον Αζάρ, με τον Βέλγο να «κρεμάει» τον αντίπαλο γκολκίπερ, δίνοντας προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Υπενθυμίζεται πως το σκορ για το σύνολο του Ζινεντίν Ζιντάν είχε ανοίξει μόλις στο 2′ ο Καρίμ Μπενζεμά, ο οποίος εξαργύρωσε με τον καλύτερο τρόπο την πανέμορφη πάσα του Μπέιλ με το εξωτερικό.