«Μυθικό» γκολ από τον Σουάρες, 4-1 η Μπαρτσελόνα! (vids)

Μπορεί ο Λίονελ Μέσι να έχει πετύχει δύο πολύ όμορφα γκολ, αλλά εκείνο του Σουάρες ήταν «χάρμα ιδέσθαι», για το 4-1 της Μπαρτσελόνα στο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Μαγιόρκα.

Η Μπαρτσελόνα, απάντησε στη μείωση του σκορ από πλευράς Μαγιόρκα, με δύο πολύ όμορφα σε εκτέλεση γκολ.

Και αν του Μέσι για το 3-1, είναι ένα συνηθισμένο γκολ της κλάσης του Αργεντινού, το 4-1 από τον Λουίς Σουάρες… δεν υπάρχει.

Ο Ουρουγουανός φορ στο 43ο λεπτό, υποδέχθηκε την πάσα του Ντε Γιονγκ και με ένα απίστευτης έμπνευσης τακουνάκι, άφησε «άγαλμα» τον Μανόλο Ρέινα.

Αν όχι το καλύτερο γκολ που έχουμε δει μέχρι στιγμής, αναμφίβολα το τέρμα του Ουρουγουανού είναι ένα από τα highlights της σεζόν. Με αυτό το γκολ, η Μπαρτσελόνα έκλεισε στο 4-1 το ημίχρονο με τη Μαγιόρκα στο «Καμπ Νου».