Mπέτις-Μπιλμπάο 3-2 (vids)

Θρυλικός Χοακίν ακόμα και στα 38, οδήγησε την Μπέτις στη νίκη με 3-2 κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο πετυχαίνοντας χατ-τρικ μέσα σε 18 λεπτά!

Ο γερόλυκος Χοακίν προκαλεί τον θαυμασμό όλων των ποδοσφαιρόφιλων ανά τον πλανήτη!

Ο 38χρονος επιθετικός πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε 18 λεπτά και οδήγησε την Μπέτις στη νίκη με 3-2 κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Ο Χοακίν πέτυχε τα τέρματά του στο 2′, το 11′ και το 20′, ενώ και τα τρία γκολ τα πέτυχε με πλασέ στην κίνηση. Στις καθυστερήσεις μάλιστα, έχασε σπουδαία ευκαιρία για να φτάσει και τα τέσσερα τέρματα. Η Μπιλμπάο, μετά το σοκ του πρώτου εικοσάλεπτου, βρήκε ξανά το κουράγιο να παίξει μπάλα και να πετύχει δύο γκολ.

Ο Γουίλιαμς μείωσε  σε 3-1 με πέναλτι και το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Γιούρι στο 75′.

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΜΠΕΤΙΣ: Ρόμπλες, Μπάρτρα, Φεντάλ, Έντγκαρ Γκονζάλεθ (79’ Χάβι Γκαρσία), Έμερσον, Χοακίν, Γουαρδάδο, Κανάλες, Μορένο (76’ Ιγκλέσιας), Μορόν, Λάινεθ (72’ Καπτούμ)

ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Σιμόν, Κάπα (81’ Λαραθάμπαλ), Γεράι, Μαρτίνεθ, Γιούρι, Ντάνι Γκαρσία, Σάνσετ (68’ Σαν Χοσέ), Κόντρο, Κόρδοβα (46’ Νούνιεθ), Ουνάι Λόπεθ, Ουίλιαμς