Ο «πρωτάρης» Τρουφέρ έδωσε την νίκη στην Ρεν (2-1)

Ο Τρούφερ στο επαγγελματικό του ντεμπούτο έδωσε την νίκη στην Ρεν κόντρα στην Μονακό (2-1).

Μέχρι το 81ο λεπτό η Μονακό κρατούσε το σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Ρεν, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο τελευταίο να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν την νίκη, αναγκάζοντας την ομάδα του Πριγκιπάτου στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Εννέα λεπτά πριν το φινάλε η Ρεν ισοφάρισε με τον Ν’Ζονζί, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τρουφέρ που είχε περάσει ως αλλαγή στο 41΄ έφερε την ολική ανατροπή και χάρισε το «τρίποντο» στους γηπεδούχος με 2-1. Mάλιστα ο Τρουφέρ έκανε την παρθενική του συμμετοχή με την φανέλα της Ρεν και ήταν αυτός που της έδωσε την νίκη.

Με αυτή την νίκη Ρεν παραμένει αήττητη με 3 νίκες και μία ισοπαλία, όντας στην κορυφή της βαθμολογίας με 10 βαθμούς ενώ η Μονακό μετά από 2 νίκες και μία ισοπαλία, γνώρισε την πρώτη ήττα στην Ligue 1.