Στρασβούργο – Μαρσέιγ 0-1 (vid)

Η Μαρσέιγ πήρε μια δύσκολη εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του Στρασβούργου για τη 10η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Μαρσέιγ πήρε με δυσκολία την εκτός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στο Στρασβούργο στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League δεν έπεισε με την απόδοσή της και δυσκολεύτηκε πολύ για να φτάσει στον στόχο της. Μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καθόλου παραγωγική καθώς δεν έκανε ούτε ένα σουτ προς την αντίπαλη εστία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν δοκάρι με τον Σασί στο 58′ και στη συνέχεια η ομάδα του Αντρέ Βίλας Μπόας ανέβασε στροφές. Τελικά βρήκε το γκολ στο 72ο λεπτό με τον Μοργκάν Σανσόν και πήρε την τρίτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα. Μετά από αυτή τη νίκη, έφτασε τους 18 βαθμούς και είναι στο -3 από την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν.

ΜΑΡΣΕΪΓ: Μανταντά, Ναγκατόμο, Μπαλέρντι, Καλέτα-Τσαρ, Αμαβί, Καμαρά, Ρονζιέ, Γκέιγ (46′ Σανσόν, 77′ Στρούτμαν), Κουζάνς (66′ Παγέ), Τοβέν (66′ Μπενεβέντο), Ζερμέν (81′ Καουΐ)