Λιόν – Ρεν 2-3: Ο Τεριέ την «καθάρισε»

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Μαρτίν Τεριέ, που σκόραρε δύο φορές, η Ρεν επιβλήθηκε της Λιόν με σκορ 3-2.

Την τρίτη σερί νίκη της στη Ligue 1 πανηγύρισε η Ρεν, φεύγοντας με ένα τεράστιο διπλό από την έδρα της Λιόν με 3-2 στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα της Βρετάννης ήταν ο Μαρτίν Τεριέ, ο οποίος «δάγκωσε» δύο φορές την άμυνα των «λιονέ» στο πρώτο ημίχρονο (22′,41′) και μαζί με το γκολ του Ντουέ (36′), έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του.

Η Λιόν προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκε δύο γκολ απ’ τους Ενρίκε και Λακαζέτ, όμως δεν κατάφερε να αποφύγει τη δεύτερη σερί ήττα της στο πρωτάθλημα, που την κρατάει πολύ χαμηλά στη βαθμολογία.