Μαρσέιγ – Ρεν 1-1

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την Μαρσέιγ που έμεινε στο 1-1 με την Ρεν εντός έδρας, για την 8η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Μαρσέιγ «κόλλησε» στο 1-1 κόντρα στην Ρεν εντός έδρας σημειώνοντας την 3η συνεχόμενη ισοπαλία της.

Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ από το 19ο λεπτό, όταν ο Σακάι (Μαρσέιγ) στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε με προβολή στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι Μασσαλοί προσπάθησαν να αντιδράσουν ωστόσο δεν μπορούσαν να απειλήσουν με αξιώσεις την εστία του Μεντί. Παρόλα αυτά κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, στο 52′ με τον Καλέτα-Καρ να παίρνει την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Σαρρ και να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Έτσι, η Μαρσέιγ έφτασε τους 13 βαθμούς και την 5η θέση στην Ligue 1, ενώ η Ρεν τους 12 και την 8η θέση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της Ligue 1:

Σάββατο 28/9

Λιόν – Ναντ 0-1 (59′ αυτογκόλ Μαρσάλ)

Μπορντό – Παρί Σεν Ζερμέν 0-1 (70′ Νεϊμάρ)

Ανζέ – Αμιάν 1-1 (83′ Αλιουί / 13′ Μεντόζα)

Μετς – Τουλούζ 2-2 (4′ Ντιαλό, 90+1′ πεν. Νιάν / 86′ Σαντ, 90+6′ Κουλούρης)

Μονακό – Μπρεστ 4-1 (26′ Μπεν Γεντέρ, 62′ πεν. Σλιμανί, 73′ Μαρτίνς, 90′ Μπαλντέ / 77′ Μεντί)

Νις – Λιλ 1-1 (13′ Ντόλμπεργκ / 24′ Αραούζο)

Ρεμς – Ντιζόν 1-2 (17′ Τσαβαλερίν / 19′ Ταβάρες, 48′ Μπαλντέ)