5αρα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ στην Ίντερ Μαϊάμι, με σκόρερ Γιακουμάκη (Vid)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε στην εντυπωσιακή νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ με 5-0 απέναντι στην Ίντερ Μαϊάμι.

No Messi, no party για την Ίντερ Μαϊάμι, η οποία απόντος του Αργεντινού, γνώρισε την ήττα από την Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη με 5-2.

Ο Έλληνας επιθετικός αγωνίστηκε 80 λεπτά στην αναμέτρηση ως βασικός και κατάφερε μάλιστα να βρει και δίχτυα κάνοντας το 4-2 για την ομάδα του.

Με αυτό το τέρμα, ο Γιακουμάκης έφτασε τα 14 γκολ στο πρωτάθλημα του MLS, με αποτέλεσμα να ανέβει στην πρώτη θέση του σχετικού πίνακα, μαζί με τους Μπουανγκά και Μουκτάρ.

Ο 28χρονος επιθετικός σκόραρε στο 76ο λεπτό και στη συνέχεια έγινε αλλαγή στο 80΄αφήνοντας τη θέση του στον Μπέρι.

Η Ατλάντα βρήκε ακόμη ένα τέρμα στη συνέχεια, ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο απέναντι στην ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ, στην οποία βασικός ήταν ο Σέρχιο Μπουσκέτς.