Ασταμάτητος Γιακουμάκης με γκολ και δυο ασίστ στη νίκη της Ατλάντα (vids)

Ο... ηγέτης Γιώργος Γιακουμάκης οδηγεί την Ατλάντα Γιουνάιτεντ στα play offs του MLS, μετά το γκολ και τις δύο ασίστ στη χτεσινοβραδινή τους νίκη.

Λίγες ημέρες αφότου κατέκτησε το βραβείο του καλύτερου πρωτοεμφανιζόμενου παίκτη στο MLS, ο Γιώργος Γιακουμάκης οδήγησε την Ατλάντα Γιουνάιτεντ σε σπουδαία νίκη με 4-2 επί των Κολόμπους Κρου για τα playoffs του MLS

Ο Γιακουμάκης πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση στη νίκη της Ατλάντα αφού σκόραρε αλλά μοίρασε και δύο ασίστ. Ο Έλληνας στράικερ ήταν απολαυστικός στη νίκη της ομάδας του και την οδήγησε σε τεράστια νίκη, στα playoffs του MLS.

O Γιακουμάκης άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό και αφού οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, αποφάσισε να δημιουργήσει, σερβίροντας το 2-1 στον Σίλβα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στο 83′ ο Γιακουμάκης, έδωσε έτοιμο γκολ και στον Μοσκέρα για το 3-1 με τον Αλμάδα να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ για το 4-1 και τον Άρφτσεν να μειώνει στο τελικό 4-2.