Λος Άντζελες Γκάλαξι – Ίντερ Μαϊάμι 1-1: Την έσωσε στο τέλος ο Μέσι

Με γκολ του Λιονέλ Μέσι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, η Ίντερ Μαίάμι κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (1-1) απέναντι στους Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Το πρωτάθλημα του MLS ξεκίνησε και η Ίντερ Μαϊάμι έφτασε πολύ κοντά στην πρώτη της φετινή ήττα, όμως ο Λιονέλ Μέσι είχε άλλη άποψη, καθώς με δικό του γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφερε να δώσει στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Οι Καλιφορνέζοι θα μπορούσαν να προηγηθούν νωρίς στο παιχνίδι, καθώς ο Μπουσκέτς ανέτρεψε στον Πέιντσιλ, όμως ο Πουτζ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κάλεντερ από την άσπρη βούλα. Στο 75′ όμως ο Γιόβελιτς σκόραρε και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Οι Γκάλαξι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντελγκάντο στο 88′, και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μέσι έλαβε την πάσα από τον Άλμπα και ισοφάρισε στο τελικό 1-1 για την Ίντερ Μαϊάμι, κρατώντας παράλληλα την ομάδα του αήττητη με 4 βαθμούς πλέον.