Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Φούλαμ 1-1 (vid)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Φούλαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 για την 5η αγωνιστική της Premier League.

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και τη Φούλαμ καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ισοπαλία στο παιχνίδι που διεξήχθη στο «Μπράμαλ Λέιν» δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες καθώς αμφότερες μένουν χαμηλά στη βαθμολογία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και στο 37′ ο Ανταραμπιόγιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Η φάση όμως ακυρώθηκε για τους γηπεδούχους καθώς ο Μπέργκε αναδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε χωρίς σκορ.

Το δεύτερο μέρος ήταν πιο γεμάτο από πλευράς θεάματος. Στο 57′ ο Ρόμπινσον έκανε χέρι και η Φούλαμ κέρδισε πέναλτι. Ο Μίτροβιτς όμως αστόχησε καθώς έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Είκοσι λεπτά αργότερα, οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ με πολύ ωραία κίνηση και σουτ του Λούκμαν. Στο 84′ όμως, ο Μίτροβιτς έκανε πέναλτι στον Ρόμπινσον και ο Σαρπ ευστόχησε για το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.