Μπιέλσα : «Δεν πρόκειται να αλλάξουμε το στυλ μας»

Ο Μαρσέλο Μπιέλσα ήταν ξεκάθαρος και τόνισε πως η Λιντς δεν πρόκειται να αλλάξει το στιλ που αγωνίζεται.

Η Λιντς έχασε με 6-2 στο Ολντ Τράφορντ από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά ο Μαρσέλο Μπιέλσα δεν πρόκειται να αλλάξει την φιλοσοφία για την ομάδα του.

Σε ένα παιχνίδι που είχε συνολικά… 43 σουτ στην εστία, η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε με 4-1 στο ημίχρονο και έφτασε στο θριαμβευτικό 6-2 επί της Λιντς, που έπεσε πλέον στη 14η θέση της Premier League. Ο Μπιέλσα πάντως, δεν αλλάζει τη φιλοσοφία του, δηλώνοντας σχετικά:

«Στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε παρόμοιες ευκαιρίες με αυτές της Γιουνάιτεντ, αλλά δε σκοράραμε. Οι επιθέσεις μας προέρχονταν από συνδυασμούς και οι δικές τους, από το γεγονός ότι χάναμε τη μπάλα και είχαν γρήγορη μεταφορά από την άμυνα στην επίθεση. Οι επιστροφές μας ήταν αργές.

Στην ανάπαυλα, χάναμε με μεγάλη διαφορά και ήθελα να κάνω μερικούς μέσους μας πιο ανταγωνιστικούς καθώς επίσης και να τους κάνω να ανακτούν τη μπάλα πιο εύκολα. Δε θα εγκαταλείψουμε τον τρόπο παιχνιδιού μας»