«Προφήτης» Σκόουλς – «Αν παίξουν έτσι με τη Λίβερπουλ το ημίχρονο θα είναι 0-4»

Ο Πολ Σκόουλς μετά το παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Αταλάντα είχε προβλέψει ότι αν παίξουν έτσι με τη Λίβερπουλ οι κόκκινοι διάβολοι θα ήταν πίσω με 4-0 στο ημίχρονο. Όπως και έγινε...

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε ταπεινωτική ήττα από τη Λίβερπουλ με 5-0 στο Ολντ Τράφορντ για την 9η αγωνιστική της Premier League, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε η έκταση του σκορ να είναι ακόμη μεγαλύτερη.

Οι κόκκινοι διάβολοι ήταν πίσω με 4-0 στο ημίχρονο, με τον Πολ Σκόουλς να το έχει προβλέψει λίγες μέρες πριν ότι θα συνέβαινε αυτό. Συγκεκριμένα, ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής είχε τονίσει ότι αν οι κόκκινοι διάβολοι παρουσίαζαν την ίδια εικόνα με την Αταλάντα και στο ματς με την Λίβερπουλ, θα δεχόντουσαν τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος όπως κι έγινε.

«Το πρώτο ημίχρονο (κόντρα στην Αταλάντα), η Γιουνάιτεντ είχε δύο παίκτες μεσοεπιθετικούς που έπαιζαν μόνοι τους και αν το κάνει αυτό κόντρα στη Λίβερπουλ, θα μείνει δεχθεί τέσσερα γκολ στο ημίχρονο» ανέφερε χαρακτηριστικά ο ίδιος.