Λέστερ – Νότιγχαμ Φόρεστ 4-0: Με υπογραφή Μάντισον…

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μάντισον ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα, η Λέστερ επικράτησε εντός έδρα με 4-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ για την 9η αγωνιστική της Premier League.

Με τον Μάντισον να πετυχαίνει δύο τέρματα η Λέστερ επικράτησε εντός έδρας με 4-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ, παίρνοντας έτσι το πρώτο τρίποντο της σεζόν.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό. Ο Μάντισον έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στα σώματα, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

Η Λέστερ διπλασίασε τα τέρματά της δύο λεπτά αργότερα. Ο Μπαρνς έκανε ένα εκπληκτικό σουτ αριστερά και έξω από την περιοχή και νίκησε τον Χέντερσον για το 2-0.

Ο Μάντσισον με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 35′ έκανε το 3-0, με το τελικό 4-0 να διαμορφώνει ο Ντάκα στο 73′.

ΛΕΣΤΕΡ: Γουάρντ, Καστάν, Έβανς, Φάες, Τζάστιν, Εντιντί (46′ Σουμαρέ), Μάντισον, Τίλεμανς (80′ Πρατ), Ντιούσμπουρι-Χολ, Μπαρνς, Βάρντι (62′ Ντάκα)

ΝΟΤΙΓΧΑΜ: Χέντερσον, Γουίλιαμς (46′ Οριέ), Κουκ, ΜακΚένα, Λόντι, Κουγιατέ (46′ Φρόιλερ), Ο’ Μπράιεν (46′ Γέιτς), Τζόνσον, Γκιμπς-Γουάιτ, Λίνγκαρντ (69′ Μανγκαλά), Αγουονίγι (62′ Ντένις)