Μπρέντφορντ – Νότιγχαμ Φόρεστ 3-2: Πρώτη νίκη μετά από 1,5 μήνα για τους γηπεδούχους στην επιστροφή του Τόνεϊ

Έπειτα από πέντε διαδοχικές ήττες, η Μπρέντφορντ κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας εντός έδρας με 3-2 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ.

Έπειτα από ένα ματς με αρκετά καλό ρυθμό, εναλλαγή συναισθημάτων και πέντε γκολ η Μπρέντφορντ κατάφερε να επικρατήσει εντός έδρας με 3-2 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Premier League.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Φόρεστ μιας και μόλις στο 3ο λεπτό ο Ντανίλο έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Με την συμπλήρωση 20λεπτών αγώνα οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόνεϊ στην επιστροφή του στην αγωνιστική δράση. Μια φάση πάντως που σήκωσε αρκετές αντιδράσεις, μιας και ο άσος της Μπρέντφορντ είχε μετακινήσει κατά πολύ την μπάλα από το σημείο που υπέδειξε ο διαιτητής!

Στο 59′ ο Μι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με καρφωτή κεφαλιά, με τον Γουντ πέντε λεπτά αργότερα να απαντά και να κάνει το 2-2.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Μοπάι στο 68′.

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: Φλέκεν, Ρούρσλεβ (89′ Αγέρ), Κόλινς, Μι, Πίνοκ, Λιούις Πότερ (89′ Ντασίλβα), Γιάνελτ, Γένσεν (90+7′ Γιαρμόλιουκ), Μοπέ (74’ Μπαπτίστ), Ντάμσγκααρντ (74’ Ρεγκιλόν), Τόνεϊ

ΦΟΡΕΣΤ: Τέρνερ, Ταβάρες, Μουρίγιο, Ομομπαμιντέλε, Μοντιέλ (86’ Αγιλέρα), Ντανίλο, Γέιτς (62’ Ουίλιαμς), Μανγκαλά, Ντομίνγκες, Χάντσον Οντόι, Γουντ