Κάρντιφ – Γουλβς 2-1

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Κάρντιφ καθώς επικράτησε της Γούλβς με 2-1 παίρνοντας έτσι βαθμολογική ανάσα.

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Κάρντιφ καθώς επικράτησε της Γουλβς με 2-1 εντός έδρας και αναρριχήθηκε στην 15η θέση της βαθμολογίας της Πρέμιερ Λιγκ.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς με το γκολ του Ντοχέρτι στο 18΄ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς. Αφού πρώτα προειδοποίησαν με δοκάρι του Άρτερ στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος με αντεπίθεση διάρκειάς ισοφάρισαν αρχικά με τον Γκούναρσον στο 65΄, δώδεκα λεπτά αργότερα ο Χόιλετ έπιασε ένα φανταστικό σουτ εκτός περιοχής που έφερε τη ανατροπή.

έτσι, οι Ουαλοί ξεκόλλησαν από τον πάτο της βαθμολογίας, παρατείνοντας ακόμη περισσότερο το ντεφορμάρισμα της Γουλβς, η οποία μετράει έναν μόλις πόντο στα έξι τελευταία παιχνίδια.