Προηγήθηκε η Νιουκάστλ, με τεσσάρα απαντάει η Γιουνάιτεντ (vids)

Η Νιουκάστλ «πάγωσε» το «Ολντ Τράφορντ» με τον Λόνγκσταφ, αλλά η απάντηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν ηχηρή, με τέσσερα αναπάντητα γκολ.

Ήταν να μην προηγηθεί η Νιουκάστλ! Οι «καρακάξες» που βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση τον τελευταίο καιρό, επιβεβαίωσαν τη φόρμα τους, ανοίγοντας το σκορ στο «Όλντ Τράφορντ» με δράστη τον 19χρονο Μάθιου Λόνγκσταφ.

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ όμως δεν πτοήθηκε και με αντεπίθεση διαρκείας προηγήθηκε ήδη από το ημίχρονο με 3-1. Όλα αυτά μάλιστα σε μόλις 17 λεπτά.

Μαρσιάλ στο 24′, Γκρίνγουντ στο 36′ και Ράσφορντ στο 41′ έφεραν τους «κόκκινους διαβόλους» σε πλεονεκτική θέση ενόψει του δεύτερου ημιχρόνου.

Στο 51ο λεπτό μάλιστα οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» την ομάδα του Στιβ Μπρους, με τον Μαρσιάλ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, για το 4-1.