Μπράιτον- Μπόρνμουθ: Ακυρώθηκε γκολ για μισό… αγκώνα (pic)

Στο ματς της Μπράιτον με την Μπόνμουθ, ακυρώθηκε γκολ των «γλάρων» από τον Νταν Μπερν ύστερα από υπόδειξη του VAR, με την εικόνα της γραμμής του οφσάιντ να μην καταφέρνει να διαφωτίσει το φίλαθλο κοινό.

Οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά λένε στο ποδόσφαιρο, αλλά τέτοιες λεπτομέρειες σίγουρα μπορούν να διχάσουν και να μπερδέψουν.

Στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης μεταξύ της Μπράιτον και της Μπόρνμουθ για την 20η αγωνιστική της Premier League, ακυρώθηκε γκολ των γηπεδούχων, κυριολεκτικά για χιλιοστά.

Ο Νταν Μπερν σκόραρε για το 2-0 ύστερα από εκτέλεση φάουλ, εκμεταλλευόμενος όλες τις κόντρες, αλλά λογάριαζε χωρίς την τεχνολογία.

Το χέρι του σκόρερ φαίνεται πως προεξέχει ελάχιστα στο ξεκίνημα της φάσης στην εκτέλεση του φάουλ κι έτσι το γκολ του δεν μέτρησε ποτέ.