Η Αταλάντα… τρομοκρατεί από το ημίχρονο (pic)

Για ακόμα ένα παιχνίδι στην φετινή σεζόν η Αταλάντα σημειώνει τουλάχιστον τρία γκολ πριν το ημίχρονο.

Συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε από πέρυσι. Στο ίδιο μοτίβο και στο ίδιο τέμπο, διαλύοντας κάθε αντίπαλη άμυνα. Σε ένα ακόμα παιχνίδι στην αρχή της σεζόν ήταν επιβλητική. Μετά της Τορίνο και Λάτσιο, η Αταλάντα έκανε επίδειξη δύναμης και στην Κάλιαρι, όπου της έβαλε πέντε γκολ, με το σκορ του ημιχρόνου να είναι 4-1. Φιγουράροντας έτσι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας το απόλυτο μετά από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

Μάλιστα, ήταν το τρίτο συνεχόμενο ματς, όπου η ομάδα από το Μπέργκαμο σημείωσε τουλάχιστον τρία γκολ στο πρώτο μέρος. Στην πρεμιέρα της στο ιταλικό πρωτάθλημα κόντρα στην Τορίνο ήταν μπροστά στην ανάπαυλα με 3-2, ενώ στο παιχνίδι με την Λάτσιο ήταν μπροστά με 3-0. Υποσημείωση και τα δυο παιχνίδια ήταν εκτός έδρας.

13 γκολ στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές του πρωταθλήματος για την ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι. Η πιο παραγωγική ομάδα στην Ευρώπη μέχρι στιγμής από τα πέντε μεγαλύτερα πρωταθλήματα.