Μπολόνια – Νάπολι 0-1 (vid)

Η Νάπολι πήρε την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Μπολόνια για την 7η αγωνιστική της Serie A.

Η Νάπολι άφησε γρήγορα πίσω της την ήττα από τη Σασουόλο και πήρε τη νίκη με 1-0 στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» κόντρα στην Μπολόνια για την 7η αγωνιστική της Serie A.

Οι «παρτενοπέι» συνέχισαν με τις νίκες εκτός έδρας μετά από το παιχνίδι κόντρα στη Ριέκα για το Europa League. Στο 23ο λεπτό o Βίκτορ Όσιμεν πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση για τους Ναπολιτάνους οι οποίοι σκόραραν και στο 50ο λεπτό με τον Κουλιμπαλί αλλά το γκολ του ακυρώθηκε καθώς ο αμυντικός των φιλοξενούμενων βρήκε την μπάλα με το χέρι.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Ντε Σιλβέστρι, Ντανίλο, Τομιγιάσου, Ντένσβιλ (70′ Βινιάτο), Σχόουτεν, Ντομίνγκες (62′ Σβάνμπεργκ) , Ορσολίνι, Σοριάνο, Μπάροου, Παλάσιο..

ΝΑΠΟΛΙ:Οσπίνα, Ντι Λορέντσο, Μανωλάς, Κουλιμπαλί, Χισάι, Ρουίθ, Μπακαγιοκό, Λοσάνο (75′ Πολιτάνο), Μέρτενς (76′ Ζελίνσκι), Ινσίνιε (83′ Ελμάς), Όσιμεν (83′ Πετάνια).