Κροτόνε – Λάτσιο 0-2

Η Λάτσιο νίκησε εκτός έδρας με 2-0 την Κροτόνε για την 8η αγωνιστική της Serie A.

Η Λάτσιο πήρε την εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Κροτόνε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι έπαιξε καλό ποδόσφαιρο στο παιχνίδι και δεν δυσκολεύτηκε αρκετά για να φτάσει στον στόχο της. Στο 18′ άνοιξε το σκορ με το γέμισμα του Παρόλο από δεξιά και την κεφαλιά του Ιμόμπιλε. Οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάτσιο έψαξε το δεύτερο γκολ που θα τη φέρει πιο κοντά στο τρίποντο και το βρήκε στο 58ο λεπτό. Ο Κορέα έκανε μια ωραία κούρσα και με διαγώνιο σουτ από δύσκολη γωνία έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

ΚΡΟΤΟΝΕ: Κόρντατζ, Ριζπόλι (46′ Περέιρα), Μαρόνε, Μαγκαγιάν, Κουόμο, Ρέκα, Βούλιτς (79′ Ριβιέρ), Πετριτσιόνε (68′ Ντράγκους), Μπενάλι, Σίμι, Μεσίας

ΛΑΤΣΙΟ: Ρέινα, Ατσέρμπι, Πάτρικ (79′ Χουντ), Ράντου, Λατσάρι, Παρόλο (46′ Ακπρό), Λέιβα, Αλμπέρτο, Φαρές (46′ Μάρουσιτς), Κορέα (62′ Καϊσέδο), Ιμόμπιλε (75′ Περέιρα)