Ουντινέζε – Τζένοα 1-0 (vid)

Η Ουντινέζε πήρε την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Τζένοα για την 8η αγωνιστική της Serie A.

Η Ουντινέζε πήρε μια σημαντική νίκη στο «Φρίουλι» με 1-0 επί της Τζένοα για την 8η αγωνιστική της Serie A.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές ευκαιρίες αλλά οι γηπεδούχοι ήταν ουσιαστικοί και έφτασαν στον στόχο τους. Στο 35′ ο Ντε Πολ με ένα πολύ ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-0 με το οποίο έληξε και το πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε επίσης σε χαμηλό ρυθμό και είχε λίγες καλές στιγμές. Στο 85′ ο Ντε Πολ ανέλαβε την απευθείας εκτέλεση φάουλ και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Περίν. Στο 94′ η Τζένοα είχε ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ με τον Σκαμάκα ενώ δύο λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Περίν.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Μπεκάο, Νούιτινγκ, Σαμίρ, Λάρσεν, Ντε Πολ, Αρσλάν (67′ Μαντραγκόρα), Περέιρα, Ζέεγκελαρ, Οκάκα, Πουσέτο (67′ Λαζάνια)

ΤΖΕΝΟΑ: Περίν, Μπιράσκι (45′ Γκολντανίγκα), Μπάνι, Μασιέλο (89′ Ντέστρο), Γκιλιόνε, Στουράρο (69′ Ζάιτς), Μπαντέλι, Λεραγκέρ, Πελεγκρίνι (81′ Παριγκίνι), Πάντεφ (69′ Σομουρόντοφ), Σκαμάκα