Μπολόνια – Τζένοα 2-2

Σε ένα ματς όπου όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, Μπολόνια και Τζένοα ήρθαν ισόπαλες με 2-2.

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα», Μπολόνια και Τζένοα ήρθαν ισόπαλες με 2-2.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ευκαιρίες ήταν λιγοστές με τα γκολ να πέφτουν βροχή στο δεύτερο. Στο 49′ ο Χίκεϊ έκανε το 1-0 με σουτ για να ισοφαρίσει στο 56′ με κεφαλιά του Ντέστρο η Τζένοα.

Στο 84′ ο Αρναούτοβιτς με πέναλτι έκανε το 2-1 και φάνηκε να δίνει τη νίκη στην Μπολόνια αλλά ο Κρισίτο στο 88′ έκανε το 2-2 με τον ίδιο τρόπο. Η Μπολόνια έχασε τεράστια ευκαιρία στο 96′ με τον Όλσεν να έχει δοκάρι και στην επαναφορά τον Σιρίγκου να λέει «όχι» με απίθανη επέμβαση σε κεφαλιά του Σοριάνο.

Μπολόνια: Σκορούπσκι, Ντε Σιλβέστρι, Μεδέλ, Μπονιφάτσι, Χίκεϊ (80’Ντάικς). Ν.Ντομίνγκες, Σβάνμπεργκ, Ορσολίνι (64’Σκοβ Όλσεν), Σοριάνο, Μπάροου (64’Βινιάτο), Αρναούτοβιτς.

Τζένοα: Σιρίγκου, Μπάνι (80’Φανχέουσντεν), Μακσίμοβιτς, Κρίσιτο, Καμπιάσο (80’Γκιλιόνε), Μπαντέλι, Ροβέλα (46’Μπεχράμι), Ερνάνι (68’Πάντεφ), Φαρές (59’Πορτανόβα), Καλόν, Ντέστρο.